• Baidariu Nuoma 1
  • Baidariu Nuoma 2
  • Baidariu Nuoma 3
  • Baidariu Nuoma 4

Apie mus

Žiūrų kaimas

Miškingame Varėnos krašte, pasipuošusiame giliomis ežerų akimis, mėlynomis upių juostomis, nuo neatmenamų laikų gyvena svetingi ir nuoširdūs žmonės Dzūkai. Tai gražus Žiūrų kaimas vidurį didelio miško, ant Ūlos kranto – „žiema – baltas“, „vasara – žalias“, o pavasari keliantis „žalia daiga“…

Senoliai porina, kad vardą šitam gražiam kaimui davė laukinės žąsys. Gražus kaimas – gražus ir vardas.

ziuru-kaimas

Labiausiai Žiūrus išgarsino dainos, ypač senosios dzūkų dainos. Prieš penkasdešimt metų Žiūruose ir atsirado pirmasis Lietuvoje etnografinis ansamblis. Džiugu, kad Žiūrų kaimo žmonės vieni pirmųjų nušluostė dulkes nuo senovinių dzūkų dainų skrynios. Atvėrė jos dangtį. Lyg perlai po visa Lietuva pabiro.

Nuostabus ansamblis garsus ir dabar. Ir šiandien Žiūrų kaimo daina skamba švenčių, susibūrimų metu, primindama vargus, džiaugsmus ir godas…

Jeigu atvyksite i Žiūrus ar prie gražiosios Ūlos, patirsite neįprastų akimirkų. Jums patiks kerinti gamta, tradicinė architektūra. Pamatysite, kaip gyvena senas Ūlos pakrantės kaimas ir jo vardą išgarsinę žmonės, kurie myli dainas. Gal net pasiseks išgirsti ansamblį dainuojant, o gal ką ir pamokys, kaip reikia dainuoti.

Lauksime Jūsų.

„Žiūrų kaimas su trisdešimčia gražiai išmargintų pirkių, šimtamečiais ąžuolais, subridusiais i Ūlos slėni, bitėmis aukštose drevėse, su geromis laumėmis, kai šiltais vasaros vakarais neapsakomo grožio slėniuose pakyla baltas rūkas…“.